İslami Evlilik
evlilik,islamda evlilik,evlilik siteleri,evlilik yildönümü,evlilik hazirliklari,evlilik listesi,evlilik öncesi,evlilik islemleri,evlilik teklifi,evlilik danismani,evlilik sitesi,evlilik üzerine
İslami Evlilik Sitesi'nin Amaçlarıyla İlgili...

Tanışma ve evlilik üzerine...
İnsan hayatının en önemli gerçeklerinden biri sayılan evlilik, gerekli hassasiyet gösterilmeden yapıldığında üzücü sonuçlara yol açabilmekte. Bu noktadan hareketle bir evliliğin baş rol oyuncuları olan eşlerin, biribirleriyle mümkün olduğunca uyumlu olmaları gerekiyor.

Mutlu bir aile ortamı için kadının ve erkeğin belirli ortak noktalarda buluşabilmiş olmaları son derece önemli. Günümüzde evlenmeye karar vermiş hanımların ve beylerin, tıpkı akıntıya kapılmış bir yaprak gibi tamamen tesadüflerle dolu bir şekilde hareket ettikleri de bir gerçek.

Toplumun bazı örf ve adetleri, baskısı ve batıl inançları maalesef evlilik kurumunun temellerinin baştan güçsüz olmasına neden olabilmekte. Bir evlilikte önemli olan; cicim ayları bittikten sonra da uyumun sürekliliğini sağlayabilmektir. Bu uyum da, eşlerin biribirlerini ne kadar iyi tanıdığına olduğu kadar, huy, zevk ve hayat felsefelerinin mümkün olduğunca baştan bilinmesine de bağlıdır.

Kısacası, sonu hüsranla bitmeyecek mutlu bir evliliği yakalayabilmenin yolu; eş adaylarının en baştan birbirlerinin karşılıklı beklentilerini ve özelliklerini iyi tanıyor olmalarından geçiyor.

İslami Evlilik Sitesi de, ciddi olarak evliliğe niyetli inançlı kişiler arasında ideal uyumu sağlamak üzere, ortak noktaları yakalamanın en etkili yollarından birini açarak, ciddi ve samimi bir anlayışla hizmet vermektedir.

Burada sizlere tombaladan çeker gibi, ya da katalogdan seçer gibi bir eş vaad edilmiyor..! Zevkleri, hayat felsefeleri, dini yaşayışları gibi özellikleri uyuşmayan hiç kimse de tavsiye edilmiyor. Eş adayları açısından önemli olan husus; mevcut olan ortak noktalar ve uyumdur.
Bu sitenin amacı nedir ?
İslami bir kimliği ve hassasiyeti olan, genel ahlak ve islami değerlere önem veren müslümanlara; evlilik amaçlı olarak, aynı niyeti taşıyan diğer müslümanlarla Allah'ın rızasını gözeterek helal sınırları dahilinde tanışmak, arkadaşlık kurmak, sohbet etmek, bilgi alış verişinde bulunmak üzere en uygun ortamı internet aracılığı ile sağlamak.
Bu sitedeki profillere ne kadar güvenebilirim ?
Günümüzde hızla ilerleyen teknoloji sayesinde, kişiler arası iletişim yepyeni boyutlar kazanmıştır. Bununla birlikte her ortamda olabilecek riskler ortadan kalkmamıştır. Bu sebeple, sitemizde yer alacak olan ve çok çeşitli ülkelerde/şehirlerde yaşayanlar tarafindan açılan profillerin %100 güvencesini verebilmek mümkün değildir. Ancak şu da bir gerçek ki, klasik güncel hayatta da evlilik maksatlı görüşüp tanışma/tavsiye etme şekilleri ile eş adayları hakkında bilgi edinilirken, doğru bilgiye ulaşabilme imkanlari sınırlıdır. Bu açıdan bakıldığında, internet aracılığı ile eş adaylarını tanıma, güncel hayattaki klasik yöntemlerden çok da farklı değildir. Üstelik, bazı açılardan daha da avantajlıdır. İnterneti kullanmak, sadece kendi yakınında olan adayları tanımayı değil; diğer şehir, bölge ve ülkelerde yaşayan adaylara da kolaylıkla ulaşabilme imkani sağlamaktadır.

Şunu da unutmamak gerekir ki, bu sitede olacak tüm profiller, sadece bir ön eleme/seçme imkanı sunmak içindir. Günlük hayatta da insanlar kendilerine tavsiye edilen ya da bir şekilde tanıştıkları kişileri ön elemeye tabi tutarlar. Kendileri için en uygun olduğuna inandıkları kişiyi bulmaya çalışırlar.

İslami Evlilik Sitesi'ndeki hizmetlerden yararlanırken; ciddi ve size uygun olduğuna kanaat getirdiğiniz kişiyi, daha ciddi seviyede tanıma/değerlendirme yapmak gerekir. Ancak, özellikle tanışmada belli bir aşamaya gelindikten sonra bunu mümkünse aile/veli bilgisi dahilinde yapmanızı tavsiye ederiz. Bu, hem sizin için, hem de muhatabınız olan eş adayı için daha doğru ve ciddiyeti ortaya koyan bir davranış olacaktır. Aksi halde, her iki tarafın aileleri/velileri bilmeden, kişisel olarak çok uzun süreler devam ettirilen irtibatlar, beraberinde riskler ve islami değerlere uygunluk taşımayan davranışlara yol açabilir.


Her türlü ilişkilerimizde Rabbimizin rızasını gözetmeli ve O'nun bizden hoşnutsuzluğuna yol açabilecek tüm davranışlardan kaçınmalıyız.

Yüce Rabbimiz hepimizin yardımcısı olsun.

Allah'a emanet olun.

islamievlilik.com


evlilik,islamda evlilik,evlilik siteleri,evlilik yildönümü,evlilik hazirliklari,evlilik listesi,evlilik öncesi,evlilik islemleri,evlilik teklifi,evlilik danismani,evlilik sitesi,evlilik üzerine,evlilik sorunlari,evlilik ilanlari,evlilik izni,evlilik oyunu,evlilik sandali,evlilik rehberi,evlilik com,evlilik fuari,evlilik mesajlari,evlilik danisma,evlilik kredisi,islami evlilik,evlilik danismanligi,evlilik hazirliklari,mutlu evlilik,evlilik yildönümü,islam evlilik,evlilik cüzdani,arkadas evlilik,hande yener evlilik sandali,evlilik merkezi,evlilik hazirligi,evlilik problemleri,evlilik ilanlari,evlilik nedir,evlilik resimleri,akraba evlilik,sanal evlilik,evlilik basvurusu,evlilik davetiyesi,evlilik tazminati,evlilik terapisi,evlilik sirketleri,evlilik yildonumu,evlilik sözleri,evlilik sirketi,islamiyette evlilik,evlilik siirleri