İslami Evlilik
evlilik,islamda evlilik,evlilik siteleri,evlilik yildönümü,evlilik hazirliklari,evlilik listesi,evlilik öncesi,evlilik islemleri,evlilik teklifi,evlilik danismani,evlilik sitesi,evlilik üzerine

İslami Evlilik Sitesi'ne Üyelikle İlgili Bazı Öneriler

Selamün Aleyküm,

İnsanların nefslerine ya da heyecanlarına kapılarak yapacakları bilinçsiz bir seçim ve vereceklerıi yanlış kararlar; hem dünya, hem de ahiret hayatını karartabilir. Günümüz insanı bu kadar hassas bir konuda ; gerek yoğun tempolu çalışma koşulları, gerekse bulunduğu ortamın darlığı veya daha başka nedenlerle, uygun bir eş adayını bulmakta oldukça zorlanmaktadır.

İslamievlilik.com, bu mevcut durumu gözönune alarak islami bir kimliği ve hassasiyeti olan yetişkinlere Allah'ın rızasını gözeterek helal sınırları dahilinde eş bulma/tanışma konusunda yaşadıkları zorlukları en aza indirmek gayretiyle hizmet vermeyi amaçlıyor.

En mükemmel test ya da araştırma yöntemleri dahi, birbirine % 100 uyan ve uyumlu kişileri karşılaştırma/eşleştirme iddiasında olamaz. Bizim de o tür bir iddiamız yok...! Ancak, eğitim, kültür seviyesi, inanç, dünya görüşü, hayat felsefesi, yaş,... gibi asgari müştereklerde belli ölçüde uyum ya da paralellik gösteren kişilerle ilk adımı atmak, ciddi niyetli kişilere oldukça zaman kazandıracaktır.


Profilinizle ilgili...

Profil sayfasını oluştururken her bir kişiye düşen ciddi sorumluluklar var elbette..!. Kişiliğinizi, düşüncelerinizi tanımlayan bilgilerin doğruluğu, yalnızca sizi seçecek adaylar için değil, kendiniz için de yapılması gereken ve doğru bir adım olacaktır.

Evlenmeye karar vermiş ve yaşı 18'in üzerinde olan herkes üye olabilir. Ancak, burası inançlı ve imanlı olduğunu düşündüğümüz kişilerin, evlilik amaçlı eşlerini bulmada destek olmaya yönelik ciddi bir sitedir.

İnsanlar burada, gerçek hayat arkadaşı diyebileceğimiz eşlerini bulma niyeti ile bulunuyorlar. Buraya farklı ve bize göre yanlış amaçlarla gelmiş iseniz, sonrasında olabilecekleri de göz önüne almalısınız. Gayri ciddi maksatlarla bu servisi kullanmaya teşebbüs edenler için sert önlemlerimiz olacaktır. Sizler vermediğiniz sürece, özel kimlik bilgileriniz kesinlikle hiçbir üye veya kişiye verilmeyecektir.

Üyelerimizden bir veya birkaçına maddi veya manevi zarar vermeniz halinde; kurallara aykırı davranmanız durumunda, bu hizmetten hiçbir şekilde faydalanamayacağınızı, üyelerimizden hiçbiri ile iletişim kuramayacağınızı unutmayın!Kurduğunuz iletişimlerin daha sağlıklı olabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı noktaları hatırlatalım:

İlişki ve irtibatın çok hızlı bir şekilde gelişmemesine özen gösterin. Kendinize ve karşınızdakine zaman tanıyın.
Karşınızdaki insanlara saygı gösterin, içten ve dürüst yaklaşın.
Burada amaç birbirinizi yargılamak, sorgulamak değil, tanımak olmalıdır.
Karşınızdakine karşı anlayışlı olunuz ki, siz de ondan anlayış bekleyebilin.
Karşınızdaki kişi ekranın ardındaki SANAL BİR VARLIK değil..! Sizler gibi yaşayan, düşünen, hisseden, bir İNSAN olduğunu asla unutmayın ve her ne şekilde olursa olsun, ona zarar vermekten kaçının.
Bu sistem, sizlere sadece başlangıçta bir tanışma imkanı sağlamaktadır. İletişiminizin devamında izleyeceğiniz yol ve sorumluluk ta sizlere aittir.
Sürdürdüğünüz iletişimlerde karşınızdaki insanı yeterince tanımadan, karşılıklı güven gerektiren yakınlaşmalara girmeyin.
Gerçek kişisel bilgilerinizi (İsim, Adres, Telefon ve hatta E-Posta adresi) vermeden önce karşınızdakine ve kendinize zaman tanımayı ihmal etmeyin.
Arzu ederseniz; bir müddet, e-posta adresinizi dahi karşı tarafa vermeksizin, sistemimiz aracılığı ile görüşebilirsiniz.
Herhangi bir kişinin sizi rahatsız etmesi durumunda derhal bizi (ve bir tanıdığınızı) haberdar edin.
Eğer ilişkinizi bir ileri dereceye taşımak istiyorsanız, fotoğraf talebinde bulunun. Fotoğraf size kişi hakkında biraz daha fikir verecektir.
Daha ileri gitmek istiyorsanız, telefon görüşmesi yapın. Bu size kişi hakkında biraz daha geniş fikir verecektir.
Kendinizi hazır hissetmeden, ilişkide belli bir aşamaya geldiğinizi hissetmeden ve her şeyi detaylı olarak düşünmeden fiziki olarak buluşmayın.
Mutlaka ve mutlaka buluşmak için güvenli bir ortam seçin. Özellikle ilk olarak yüz yüze görüşmelerde, yalnız ve tenha ortamlarda buluşmamaya dikkat edin.

Her türlü ilişkilerimizde Rabbimizin rızasını gözetmeli ve O'nun bizden hoşnutsuzluğuna yol açabilecek tüm davranışlardan kaçınmalıyız.

Yüce Rabbimiz hepimizin yardımcısı olsun.

Allah'a emanet olun.

İslamievlilik.com

evlilik,islamda evlilik,evlilik siteleri,evlilik yildönümü,evlilik hazirliklari,evlilik listesi,evlilik öncesi,evlilik islemleri,evlilik teklifi,evlilik danismani,evlilik sitesi,evlilik üzerine,evlilik sorunlari,evlilik ilanlari,evlilik izni,evlilik oyunu,evlilik sandali,evlilik rehberi,evlilik com,evlilik fuari,evlilik mesajlari,evlilik danisma,evlilik kredisi,islami evlilik,evlilik danismanligi,evlilik hazirliklari,mutlu evlilik,evlilik yildönümü,islam evlilik,evlilik cüzdani,arkadas evlilik,hande yener evlilik sandali,evlilik merkezi,evlilik hazirligi,evlilik problemleri,evlilik ilanlari,evlilik nedir,evlilik resimleri,akraba evlilik,sanal evlilik,evlilik basvurusu,evlilik davetiyesi,evlilik tazminati,evlilik terapisi,evlilik sirketleri,evlilik yildonumu,evlilik sözleri,evlilik sirketi,islamiyette evlilik,evlilik siirleri